komputerem

Najczęstsze problemy z komputerem i jak je rozwiązać?

Pracujesz na komputerze, kiedy nagle pojawia się komunikat o błędzie lub gorzej, komputer zatrzymuje się piskliwie. Rozszyfrowanie problemów z komputerem i sposobów ich naprawienia może być trudne, szczególnie jeśli nie wiesz, ile chcesz na swoim komputerze. Oto pięć typowych problemów z komputerem

Blue Screen of Death (BSoD)

blue screenWiele osób myśli o błękicie jako uspokajającym kolorze; Jednak gdy pojawi się na ekranie komputera z pęczkiem białego tekstu, prawdopodobnie ma odwrotny skutek. Niebieski ekran śmierci (błąd BSoD lub STOP) może wydawać się jednym z najstraszniejszych problemów z komputerem, z którymi się spotkasz. Jednak może być potrzebny cały twój komputer, abyś mógł go zrestartować. Ten błąd STOP pojawia się na ekranie z różnych powodów: wadliwy sprzęt, uszkodzone oprogramowanie, uszkodzone pliki DLL, problemy ze sterownikami i inne. Lekarstwo na niebieski ekran śmierci zależy od pierwotnego problemu. Ekran zawiera kody, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu i naprawieniu problemów z komputerem. Wyobraź sobie, jak okropnie byłoby odwiedzić twoje internetowe kasyno i pozostać na tej stronie, a wtedy pojawiłby się BSoD. A co z twoją wygraną?

Brakujący plik DLL

Pliki biblioteki DLL (Dynamic-Link Library) zawierają informacje o systemie operacyjnym dotyczące wykonywania określonych funkcji. Czasami komputer traci pliki DLL lub coś je uszkadza. Kiedy twój komputer nie może odczytać konkretnego pliku DLL, nie wie, jak zareagować w pewnych sytuacjach. Możesz mieć brakujący lub uszkodzony plik DLL, jeśli pojawi się komunikat o błędzie za każdym razem, gdy wykonasz określoną funkcję, na przykład zapisanie. Jeśli problemy z komputerem wynikają z brakujących i uszkodzonych plików DLL, możesz je przywrócić, pobierając je z powrotem na komputer.

Aplikacje, które nie zostaną zainstalowane

komputeremJeśli masz problemy z instalacją aplikacji, może to być spowodowane brakiem miejsca na dysku twardym komputera. W takim przypadku musisz zwolnić trochę miejsca. Jest to jeden z problemów komputerowych, który jest najmniej problematyczny. Możesz zwolnić trochę miejsca na dysku twardym, pozbywając się plików i folderów, których nie potrzebujesz. Mogą to być pliki tymczasowe, zduplikowane pliki lub dane dotyczące odinstalowanego oprogramowania.

Aplikacje działają powoli

Istnieje kilka powodów, dla których oprogramowanie może działać z prędkością turtle. Mogą występować problemy z komputerem związane z systemem operacyjnym lub aplikacją, może brakować aktualizacji systemu operacyjnego lub brak miejsca na dysku twardym komputera. Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca na dysku twardym, możesz skanować, czyścić i optymalizować dysk twardy.