Szczecin – miejsca, gdzie naprawisz swój komputer

Laptop zalany poranną kawą? Złośliwe aplikacje zainstalowane omyłkowo przez nasze dziecko? Gryzący dym dobiegający ze środka obudowy? Awarie komputera mogą dotyczyć każdego z jego elementów, mogą przytrafić się każdemu i gdziekolwiek. Jeśli akurat jesteś w Szczecinie, zapoznaj się z naszą listą fachowców, którzy postawią twój komputer na nogi.

Nie zawsze każda usterka wymaga interwencji fachowca. {jak zadbać} W niniejszym artykule przedstawiamy firmy, które zajmują się naprawą komputerów i konserwacją sprzętu. Wybraliśmy czołówkę z rankingu, bo choć mamy nadzieję, że nigdy nie skorzystasz z ich usług, warto oddać nasz sprzęt w ręce profesjonalistów, aby nie pogorszyć spraw jeszcze bardziej.

  1. N+ Serwis, ul. Krzywoustego 53

Firma zajmuje się kompleksowo serwisowaniem sprzętu PC oraz Mac. Wykonują bezpłatną diagnozę, w ramach której otrzymamy wycenę dalszej naprawy. Instalacja systemu na nowo kosztuje 70 PLN, serwis dołączy najnowsze sterowniki oraz podstawowy pakiet oprogramowania. Sama optymalizacja – w przypadku, gdy nasz system działa podejrzanie za wolno {najczęściej popełniane błędy} lub gdy wiemy, że dostało się do niego złośliwe oprogramowanie – to koszt rzędu 30 PLN. Zalanie komputera jest wyceniane indywidualnie, w zależności od skali uszkodzeń. Czasem może ty być tylko klawiatura, czasem płyny mogą dotrzeć do podzespołów i wywołać zwarcie.

  1. LNET, ul. Lelewela 8A

Serwis oferuje bezpłatny dojazd do klienta oraz odbiór i dostawę naprawionego sprzętu. Na rynku istnieje już 10 lat. W ofercie oprócz naprawy komputerów, znajdziemy również naprawę wyświetlaczy LCD, usuwanie wirusów, odzyskiwanie danych (od 150 PLN), a także ofertę obsługi informatycznej dla firm zewnętrznych. Specjaliści z LNET pomogą również w doborze nowego sprzętu i jego konfiguracji. Ciekawą i wygodną usługą jest możliwość podglądu online statusu przeprowadzanej naprawy. Wystarczy podać numer zlecenia i będziemy wiedzieli, czy możemy już odebrać naprawione urządzenie.

  1. Pomoc komputerowa Szczecin, Aleja Piastów 42B/lok. 5

W ramach tej prywatnej praktyki, pan informatyk oferuje usuwanie awarii komputerów, instalację i konfigurację systemów operacyjnych, odzyskiwanie danych i ich archiwizację oraz profesjonalne doradztwo w zakresie sprzętu i oprogramowania. Możemy również poprosić o pomoc techniczną online, bez wychodzenia z domu. Z kolei w ramach wizyty domowej, za usługę możemy również zapłacić kartą. Przykładowa usługa czyszczenia i konserwacji sytemu to koszt rzędu 100 PLN.

  1. Digicomp, ul. Kaszubska 60

Serwis zajmuje się naprawą i konserwacją komputerów stacjonarnych i przenośnych klasy PC oraz Mac. Wyceny dokonywane są po kontakcie mailowym lub telefonicznym. Diagnoza jest bezpłatna. Fachowcy z Digicomp pomogą zainstalować nowy system, gwarantując bezpieczeństwo dotychczasowych danych. Jedną z usług jest możliwość odzyskania zagubionych haseł, co jest przydatne w szczególności, gdy z jakiegoś powodu zapomnieliśmy hasła do rzadziej używanego programu lub zasobu. Firma oferuje również konfigurację sieci LAN oraz bezprzewodowej oraz instalację serwerów od strony sprzętowej jak i oprogramowania – Linux oraz Windows Server.